23 مرداد 1397 دسته بندی: تخصصی گیربکس

سیستم چهارچرخ محرک کواترو در مقابل xDrive

مقایسه سیستم چهار چرخ محرک کواترو از شرکت خودروسازی آئودی در مقابل سیستم چهار چرخ محرک xDrive از شرکت خودروسازی بی ام و

سیستم چهارچرخ محرک کواترو در مقابل xDrive

بدون شک اگر رقابت در صنعت خودروسازی شکل نمی‌گرفت، حالا شاهد تولید و عرضه محصولاتی خارق العاده از شرکت‌های بزرگ خودروسازی نبودیم. در ادامه میخوانیم: کواترو در مقابل xDrive

کواترو در مقابل xDrive

محصولاتی که هرکدام برای خود رقیبی دارند و یا رقیبی برایشان بوجود می‌آید تا کارشان را در بازار فروش سخت کند. درست مثل تقابل محصولات لامبورگینی و فراری، محصولات مرسدس بنز و BMW و یا حتی شرکت‌های سنگین ساز تجاری هم رقابتی سخت و سنگین با یکدیگر برای افزایش سهم فروش خود در بازار دارند، حال در میان رقابت خود ماشین‌ها، گاهی اوقات سیستم‌های محرک بکار رفته داخل آنان هم می‌تواند یک فاکتور بسیار مهم برای انتخاب تلقی شود که خیلی از شرکت‌های خودروسازی برای شکست دادن آن در تلاش برای تولید سیستمی مشابه و قوی‌تر هستند.

کواترو در مقابل xDrive
در دنیای خودرو بخصوص برای خودروبازان، مقایسه سیستم چهار چرخ محرک کواترو از شرکت خودروسازی آئودی در مقابل سیستم چهار چرخ محرک xDrive از شرکت خودروسازی بی ام و، درست مثل مقایسه سیستم عامل آندروید با ios، محصولات اپل و سامسونگ، سخت افزارهای AMD مقابل اینتل، رقابت شخصیت‌های مارول مقابل DC و… است که تاکنون فیلم‌های متعددی از مقایسه این دو سیستم منتشر شده است و در اکثر مواقع هم سیستم چهارچرخ محرک “کواترو” برتری خود را ثابت کرده است، هرچند سیستم محرک xDrive هم به عنوان یک سیستم پیشرفته‌تر و مدرن‌تر شناخته می‌شود که در برخی مواقع عملکردی بسیار بهتر از کواترو خواهد داشت.

کواترو در مقابل xDrive

حال در قالب یک ویدیو فنی این دو سیستم بسیار مهم و معروف صنعت خودروسازی مقابل یکدیگر قرار گرفته‌اند تا برتری خود را مقابل یکدیگر ثابت کنند.

 

منبع: خودروبانک

نوشته های مشابه