11 آذر 1397 دسته بندی: تجربه رانندگی

10 مورد از جالب ترین وسایل نقلیه ای که تاکنون ساخته شده اند

با گیربکس وان همراه باشید تا 10 مورد از جالب ترین وسایل نقلیه ای که تاکنون ساخته شده است را با یکدیگر مرور کنیم:

 

10. Ghe-O RESCUE
آخرین جایگاه این لیست تعلق دارد به Ghe-O RESCUE، وسیله نقلیه بسیار کارآمدی که یک راه حل ایده آل برای حمل و نقل در مسیرهای سنگلاخی و دشوار، متناسب برای پشتیبانی پزشکی و توانا در خاموش کردن آتش در تمام مناطق و آب و هوای مختلف است.
9. ATV SHAMAN 8×8
نهمین جایگاه این لیست دهگانه متعلق است به وسیله نقلیه ای که مشخص ترین ویژگی آن سیستم تعلیق فوق العاده اش می باشد. این وسیله نقلیه می تواند به راحتی از مرداب ها، باتلاق ها، رودخانه ها و دریاچه های کم عمق عبور کند و از یک کابین فوق العاده بهره می برد.
8. Bulldog Extreme 4X4 Firetruck
این تراک 4X4 بر اساس پلت فرم فوق العاده و شگفت انگیز بین المللی 7400 ساخته شده و به تایرهای نظامی 54مجهز است. بولداگ این روزها به عنوان یکی از سخت ترین و فوق العاده ترین خودروهای آتش نشانی در بازار خودرو در دسترس علاقه مندان می باشد.
7. Ripsaw EV2
این تانک که یکی از پرطرفدارترین خودروهای لوکس جهان است در اصل به عنوان یک مخزن سوخت با قابلیت شتاب و سرعت فوق العاده برای ارتش ساخته شده است. در حال حاضر این وسیله نقلیه در گروه خود یکی از سریع ترین هاست و در جلد مجلات علم تخیلی به وفور به چشم می خورد.
6. SHERP ATV
ششمین جایگاه این لیست نسل جدیدی از تولیدات ATV است. ATV ها توانایی شنا کردن داشته و می تواند از انواع باتلاق و رودخانه و مسیرهای آبی یخی عبور کنند. این وسیله نقلیه می تواند به راحتی از مسیرهای آبی که ارتفاع آب ها تا 70 سانتی متر می رسد عبور کند و وجود سنگ و گل و سایر اجسام مشکلی برای حرکت آن ندارد.
5. Mini Rip
این وسیله نقلیه که ترکیبی از دوچرخه و تانک است در دنیای امروز بسیار محبوب بوده و در مناطق بارانی و برفی به شدت مورد استفاده قرار می گیرد.
4. UHAC Amphibious 
این وسیله نقلیه به نوعی یک قایق محسوب شده و بر اساس توسعه کانسپت DARPA ساخته شده است. عامل حرکت این ترک آبی، پره هایی هستند که از میان آن ها آب عبور می کند.
3. GHOST WATERCRAFT
این وسیله نقلیه پیشرفته که به نوعی یک قایق و یا حتی کشتی فوق العاده محسوب می شود نسبت به کشتی های عادی از اصطکاک بدنه ای به مراتب کمتر برخوردار است. این طرح توسط یک شرکت خصوص آمریکایی به منظور حفاظت از پرسنل خدمات نظامی ایالات متحده طراحی و تولید شده است.
2. Hitachi EH5000AC-3
یکی از پیشرفته ترین کامیون های موجود در بازار است که بسیار بزرگ بوده و در هنگام حفاری و گودبرداری به شدت کارایی دارد. با کمک این کامیون هزینه های حفاری به شدت کاهش پیدا می کند.
1. BMW 4219 Eli
نخستین جایگاه این لیست به بی ام و تعلق می گیرد. از شما دعوت می کنیم که خودتان به تماشای این وسیله نقلیه شگفت انگیز و طویل بی ام و بنشینید.

منبع: خودرو بانک

[kkstarratings]

نوشته های مشابه