1 دی 1400 دسته بندی: مقالات

گیربکس اتوماتیک را تعویض کنیم یا تعمیر؟

گیربکس‌ های اتوماتیک در خودروهای امروزی به ما اجازه می‌ دهند تا درگیر دنده عوض کردن زمان رانندگی نباشیم و بیشتر تمرکز خود را روی جاده و لذت رانندگی بگذاریم. مشکلی که در این میان گاهی برای دارندگان خودرو مجهز به گیربکس اتوماتیک بوجود می‌ آید، خراب شدن گیربکس اتوماتیک است.

بسیاری از مراکز تعمیر خودرو توانایی تعمیر گیربکس اتوماتیک را ندارند و به جای آن پیشنهاد تعویض گیربکس اتوماتیک را به شما می‌ دهند. در ادامه این مطلب از سایت گیربکس وان قصد داریم به این سوال پاسخ دهیم که: «گیربکس اتوماتیک را تعویض کنیم یا تعمیر؟» و همچنین توضیحات بیشتری را در این خصوص با شما به اشتراک خواهیم گذاشت.

 

گیربکس اتوماتیک را تعویض کنیم یا تعمیر

جهت کسب اطلاعات بیشتر کلیک کنید

قیمت نهایی تعمیر گیربکس اتوماتیک چقدر است؟

در شرایطی که شاهد خراب شدن گیربکس اتوماتیک هستیم دو راه معمول پیش روی ما قرار می‌ گیرند که تعمیر یا تعویض این قسمت می‌ باشند. قیمت تعمیر گیربکس اتوماتیک معمولاً بیشتر از گیربکس معمولی است و همین موضوع گاهی باعث شوکه شدن دارندگان خودروها خواهد شد.

در شرایطی که به تعمیرگاه گیربکس اتوماتیک مراجعه می‌ کنید بخش‌ های مختلفی مانند نوارها، حلقه‌ های آب بندی، شیر برقی گیربکس اتوماتیک، واشرها و مهر و موم‌ های کلاچ باید تعویض شوند. هزینه تعمیر و بازسازی بخش‌ های مختلف گیربکس اتوماتیک قطعاً از خرید گیربکس اتوماتیک کمتر است و از همین رو تعویض گیربکس اتوماتیک فقط در شرایطی صورت می‌ پذیرد که امکان تعمیر آن برای ما وجود نداشته باشد.

قیمت تعویض گیربکس اتوماتیک چقدر است؟

در بسیاری از موارد هزینه خرید گیربکس اتوماتیک ممکن است حتی بیشتر از تعویض موتور خودرو شود. پیچیدگی ساختار این محصولات باعث شده تا قیمت آنها به شکل قابل توجهی افزایش پیدا کند. از طرفی برای خودرو‌های خارجی که دسترسی به قطعات یدکی و جانبی آنها دشوار است، این مشکلات برای دارندگان خودرو پر رنگ‌ تر خواهد بود. مراکز فروش گیربکس اتوماتیک معمولاً این محصولات را به دو صورت نو و استوک یا دست دوم در اختیار مشتریان قرار می‌ دهند.

در این میان قیمت محصولات دست دوم و استوک پایین‌تر از نمونه‌ های نو است. البته در زمان تعویض گیربکس اتوماتیک نباید صرفاً بر روی قیمت تمرکز داشته باشید. چرا که در بسیاری از موارد مشاهده شده گیربکس اتوماتیک استوک یا دست دوم مشکلات زیادی را در طولانی مدت می‌ تواند برای شما به وجود آورد که هزینه نهایی برطرف سازی مشکلات مربوط به گیربکس را افزایش خواهد داد.

چطور زمان تعمیر یا تعویض گیربکس اتوماتیک را مشخص کنیم؟

زمانی سراغ تعمیرگاه گیربکس اتوماتیک برای تعمیر یا تعویض این بخش از خودرو می‌ رویم که شاهد بروز مشکلات مختلفی در این قسمت باشیم.

زمان تعمیر یا تعویض گیربکس اتوماتیک

مشکلات رایج گیربکس اتوماتیک معمولاً نشانه‌ هایی دارند که شناخت و توجه به آنها باعث می‌ شود تا بتوانید از افزایش هزینه تعمیر جلوگیری کنید و زودتر رسیدگی‌ های لازم را انجام دهید. در ادامه این موارد را مورد بررسی قرار می‌ دهیم:

● نامناسب بودن روند تعویض دنده خودرو در زمان حرکت
● تولید صدای غیر عادی از گیربکس در زمان حرکت یا خلاص بودن خودرو
● روشن شدن چراغ چک خودرو
● مشاهده روغن ریزی یا نشت مایع درون گیربکس
● به مشام رسیدن بوی سوختگی از سمت گیربکس

چطور هزینه تعمیر گیربکس اتوماتیک را کاهش دهیم؟

تا اینجای کار به این نتیجه رسیدیم که هزینه نهایی برای تعمیر گیربکس نسبت به خرید گیربکس اتوماتیک، بسیار پایین تر است. نشانه‌ های خرابی گیربکس که در بخش قبل مورد بررسی قرار دادیم هرکدام خبر از خراب شدن قسمت خاصی از گیربکس می‌ دهند. زمانی که به این موارد توجه ویژه داشته باشید، می‌ توانید زودتر از این که مشکل ریشه دار شود نسبت به برطرف سازی آن اقدام کنید.

 

کاهش هزینه تعمیر گیربکس اتوماتیک.

 

از سوی دیگر نباید فراموش کرد که بی توجهی نسبت به این نشانه‌ ها باعث می‌ شود تا آسیب‌ های بیشتری بگیر بحث و سایر قسمت‌ های خودرو وارد شود. در بسیاری از موارد که بخشی از گیربکس دچار مشکل شده می‌ بینیم که سایر قسمت‌ های این سیستم هنوز سالم هستند و به عملکرد درست خود ادامه می‌ دهند.

از همین رو برای تعمیر نیاز به تعویض کلیه قسمت های گیربکس نداریم و صرفا قسمت‌ های معیوب را تعویض خواهیم کرد. در نتیجه هزینه تعمیر گیربکس اتوماتیک در زمان مناسب پایین‌ تر از خرید گیربکس اتوماتیک خواهد بود.

مشکلات تعویض گیربکس اتوماتیک

بسیاری از افرادی که سراغ خرید گیربکس اتوماتیک می‌ روند، ممکن است بعد از مدتی دوباره شاهد بروز مشکلات گوناگون در این قسمت باشند. این در صورتی است که در تعمیرگاه گیربکس اتوماتیک معتبر تمامی قسمت‌ هایی که روی وضعیت گیربکس تاثیر می‌ گذارند را بررسی کرده و مشکلات آنها را برطرف می‌ کنند. همین کار باعث می‌ شود تا در طولانی مدت شاهد بازگشت مشکلات تکراری نباشید.

در بسیاری از موارد گیربکس اتوماتیک فابریک دارای قطعات اورجینال و اصل است که پیدا کردن آنها گاهی می‌ تواند چالش برانگیز باشد. از همین رو ممکن است بعد از تعویض گیربکس اتوماتیک متوجه شوید که خودرو شما عملکرد قبلی را ندارد و به این صورت متحمل پرداخت هزینه اضافه شده‌ اید.

سخن نهایی

مرکز فروش گیربکس اتوماتیک گیربکس وان به شما پیشنهاد می‌ کند که در صورت خراب شدن گیربکس، قبل از همه چیز با افرادی که در این زمینه تجربه و تخصص کافی دارند مشورت کنید.

 

مشاوره رایگان و آنلاین با متخصص گیربکس اتوماتیک

این کار باعث می‌ شود تا بتوانید تصمیم گیری درستی داشته باشید.

از سوی دیگر بسته به شرایط شما ممکن است تعمیر گیربکس اتوماتیک پاسخگوی نیاز‌تان باشد و نتواند مشکل به وجود آمده را به درستی برطرف کند. از همین رو در شرایط خاص ممکن است تنها راه باقی مانده برای شما خرید گیربکس اتوماتیک و تعویض آن باشد.

در چنین شرایطی بهتر است سراغ فروشندگان معتبر بروید که محصولات اورجینال و با کیفیت را در اختیار شما قرار می‌ دهند. این کار کمک می‌ کند تا در طولانی مدت با گیربکس خودرو خود به مشکل بر نخورید و بتوانید به راحتی از آن استفاده کنید.

اگر شما هم با خواندن این مقاله سوالاتی برایتان پیش آمده، حتما سوالات متداول زیر را مطالعه فرمایید و چنانچه جواب سوالتان را نگرفتید، با ما تماس بگیرید.

تعویض یا تعمیر گیربکس اتوماتیک، کدام گزینه بهتری است؟

بسته به شرایط شما پاسخ این سوال متفاوت بوده اما می‌ توان گفت تعمیر گیربکس اتوماتیک هزینه کمتری از خرید آن دارد و گزینه به صرفه‌ تری است.

زمان تعمیر گیربکس اتوماتیک را چطور تعیین کنیم؟

نشانه‌ هایی مانند صدای ناهنجار گیربکس، نشت روغن، ایجاد بوی سوختگی، عملکرد نامناسب دنده و روشن شدن چراغ چک؛ خبر از بروز مشکلات مختلف در گیربکس می‌ دهند.

قیمت خرید گیربکس اتوماتیک چقدر است؟

هزینه مربوط به خرید گیربکس اتوماتیک معمولاً بسیار بالاست، به شکلی که ممکن است بیشتر از هزینه تعویض موتور خودرو باشد.

هزینه تعمیر گیربکس اتوماتیک چقدر است؟

هزینه تعمیر گیربکس نسبت به گیربکس معمولی بسیار بالاست، اما در مقایسه با خرید گیربکس اتوماتیک هزینه کمتری را به شما تحمیل خواهد کرد.

چطور گیربکس اتوماتیک مورد نظرمان را خریداری کنیم؟

بهترین روش برای خرید گیربکس مراجعه به مراکز فروش و نمایندگی‌ های معتبر است که محصولات اصل و با کیفیت را به همراه ضمانت نامه معتبر به فروش می‌ رسانند.

    برچسب ها:

نوشته های مشابه