30 بهمن 1400 دسته بندی: تخصصی گیربکس

تعمیر گیربکس اتوماتیک چقدر زمان می برد؟

زمان تعمیر گیربکس اتوماتیک به عوامل مختلفی بستگی دارد؛ هر یک از این عوامل تعیین می کنند که شما چقدر برای تعمیر گیربکس زمان نیاز خواهید داشت.

در این زمان، خودرو اتومات شما باید در تعمیرگاه برای انجام کامل تعمیرات گیربکس اتومات قرار داشته باشد؛ این بدین معنا است که شما چند ساعت و یا حتی چند روز را باید بدون ماشین سپری کنید. پس تعیین دقیق زمان تعمیر گیربکس اتوماتیک بسیار با اهمیت است. در ادامه این مقاله از گیربکس وان، مهم ترین عوامل مربوط به این زمان را بررسی خواهیم کرد.

 بیشتر بخوانید: تعمیر گیربکس اتوماتیک

تعمیر گیربکس اتوماتیک چگونه است؟

می دانیم که گیربکس از قطعات مختلفی تولید می شود که تمام این قطعات در یک سیستم یکپارچه به هم متصل اند. عملکرد هر یک از این قطعات باعث می شود تا عملکرد نهایی سیستم گیربکس با بهترین بازدهی مشاهده شود. اما در این بین ممکن است خرابی گیربکس اتوماتیک باعث شود تا شما نیاز به تعمیر آن داشته باشید؛ برای این کار، باید ابتدا از خرابی آن مطلع شوید و سپس نسبت به تعمیرات آن اطلاعات کافی دریافت کنید.

تعمیرات گیربکس با آنچه که شما تصور می کنید، کمی متفاوت است؛ یعنی این نیست که آچار کشی های مختلف برای تعمیرات گیربکس اتومات انجام شود. ابتدا باید بهترین عیب یابی از گیربکس انجام شود. سپس قطعات مختلف گیربکس چک می شوند تا اگر نیاز بود، تعمیر یا تعویض شوند.

پس از آن، قسمت به قسمت عملکرد گیربکس اتوماتیک بررسی می شود تا بهترین تعمیر برای شما انجام شود. گیربکس وان به شما نشان می دهد که چگونه می توان تعمیر گیربکس اتومات خودروهای مختلف را با بهترین نتیجه و کمترین زمان انجام داد. در این راستا، باید دقت داشته باشید که متریال شما بهتر است جنس اصل و اورجینال داشته باشند تا کارایی گیربکس اتوماتیک شما نیز بالاتر برود.

هنگام تعمیرات گیربکس اتومات باید به این نکته توجه کنید که زمان این تعمیرات چقدر است. تعیین زمان باعث می شود تا شما برنامه ریزی های مختلف را برای قرار دادن خودروی خود در پارکینگ تعمیرگاه انجام دهید.

 

مدت زمان لازم برای تعمیر گیربکس چگونه تعیین می شود؟

 

مدت زمان لازم برای تعمیر گیربکس اتوماتیک

 

معمولا مدت زمان تعمیر گیربکس اتوماتیک به عوامل مختلفی بستگی دارد. سه مورد از مهمترین این عوامل عبارتند از:

 1. خرابی گیربکس
 2. میزان تعمیرات مورد نیاز
 3. تعمیرگاه گیربکس اتوماتیک

 

این موارد می توانند نقش اساسی در مدت زمان تعمیر گیربکس داشته باشند. شما می توانید مدت زمان تعمیرات گیربکس خود را بسیار کاهش دهید؛ اما برای این کار باید قبل از خرابی اقدام می کردید. این اقدام می تواند شامل سرویس های دوره ای و همچنین مراقبت ها هنگام رانندگی باشد.

هر یک از این نکات اگر به خوبی رعایت شوند، منجر به بهترین نتیجه خواهند شد. در این راستا باید دقت کنید که نمی توان منکر خرابی گیربکس اتومات شد. به خصوص اگر خودروی شما ایرانی باشد و گیربکس اتومات داشته باشد، احتمال خرابی آن بسیار بالاتر است!

 

 

⇐ احتمالا با این مشکل روبرو شده اید: چرا گیربکس اتوماتیک تقه می زند؟

 

 

در بین عواملی که گفتیم، میزان خرابی و همچنین میزان نیاز به تعمیرات بسیار مهم اند و نشان می دهند که شما حدوداً چقدر باید برای تعمیر شدن کامل گیربکس خود صبر کنید. البته عامل مهم تر، تعمیرگاهی است که گیربکس خود را به آنجا می سپارید.

در این تعمیرگاه شما می توانید بررسی کنید که آیا زمانی که در ذهنتان برای تعمیر شدن گیربکس تعیین کرده اید، به وقوع خواهد پیوست یا خیر. در ادامه هر یک از این موارد را به طور کامل بررسی خواهیم کرد.

 

1. خرابی گیربکس شما مدنظر قرار می گیرد.

خرابی گیربکس می تواند عوامل بسیار متعددی داشته باشد. در اینجا 2 پارامتر بسیار مهم بررسی می شود: یک اینکه خرابی گیربکس شما در چه قسمتی اتفاق افتاده است، علاوه بر این شدت این خرابی تا چه میزان است.

معمولاً خرابی گیربکس ها اگر به سرعت تشخیص داده شوند، می تواند باعث کاهش زمان لازم برای تعمیر گیربکس شود. اما اگر شما با وجود علائم خرابی گیربکس همچنان نسبت به تعمیر آن اقدام نکرده و خودروی خود را با تمام جدیت برانید، ممکن است عواقب بسیار پرهزینه و خطرناکی برای شما اتفاق بیفتد!

هر یک از این عوامل که در خرابی گیربکس تاثیر دارند، باید به طور کامل عیب یابی شده و بهترین نتیجه به شما اعلام شود. بطور کلی، می توان پس از عیب یابی صحیح، تعمیرات گیربکس اتومات را انجام داد. مدت زمان تعمیر گیربکس اتوماتیک نیز بستگی به این دارد که چه قطعاتی باید تعویض و یا تعمیر شوند و چه عملکردی در سیستم گیربکس اصلاح شود.

در این راستا، باید بدانیم که اگر خرابی گیربکس بیش از حد باشد، ممکن است زمان بسیار زیادی برای تعمیر آن نیاز باشد. در طرف مقابل، اگر خرابی ناچیز باشد و شما اقدامات لازم برای سرویس های دوره ای و رانندگی متعادل را رعایت کرده باشید، ممکن است در عرض چند ساعت گیربکس شما به راحتی تعمیر شود.

 

2. میزان نیاز به تعمیرات و تعویض قطعات نیز مهم است.

به عنوان مکمل مورد قبل که در تعیین زمان تعمیرات گیربکس اتومات نقش دارند، می توان این مورد را بررسی کرد. در بررسی این مورد تعیین می شود که میزان تعمیراتی که برای گیربکس شما مورد نیاز هستند، چه میزان است. علاوه بر این، تعیین می شود که شما چگونه می توانید بهترین تعمیرات را با کمترین هزینه انجام دهید.

 

میزان خرابی در گیربکس از دو عامل منشاء می گیرد:

 • عدم رعایت هنگام رانندگی
 • عدم انجام سرویس های مختلف

البته یک نکته دیگر نیز وجود دارد که اگر گیربکس شما به سرعت خراب شود، ممکن است مشکل در کیفیت اولیه محصول ارائه شده باشد. اما اگر شما چندین سال از گیربکس استفاده کرده اید و یکباره مشاهده می کنید که خرابی بسیار زیادی در آن وجود دارد، مطمئن باشید که خودتان سهل انگاری کرده و نکات مهم در نگهداری از گیربکس اتومات، سرویس های دوره ای و رانندگی مناسب را رعایت نکرده اید.

معمولاً این میزان زمانی که باید برای تعمیر یک قطعه در یک خودرو لحاظ شود، با توجه به شرایط موجود و همچنین میزان خرابی موجود تعیین می شود. این خود باعث می شود تا شما یک برآورد کلی از میزان هزینه ها و مدت زمان لازم برای تعمیرات گیربکس اتومات داشته باشید.

 

3. تعمیرگاه معتبر برای تعمیر گیربکس اتوماتیک

مدت زمان تعمیر گیربکس اتوماتیک شما می تواند به تعمیرگاه مورد نظر نیز بستگی زیادی داشته باشد. معمولاً تعمیرگاه هایی که عیب یابی گیربکس را در مرحله اول انجام نمی دهند، دچار مشکلات مختلف در تسریع تعمیر گیربکس خواهند شد. علاوه بر این، تجربه و علم نیز می تواند بسیار تعیین کننده باشد. پرسنل مختلفی که در یک تعمیرگاه کار می کنند نیز یکی دیگر از عوامل مهم در تعیین زمان تعمیر گیربکس اتوماتیک شما است.

بهتر است ابتدا دقت کنید که خودرو اتوماتیک خود را به چه تعمیرگاهی می سپارید. سپس سوالات زیر را از خود بپرسید:

 • آیا این تعمیرگاه می تواند تمام نیازهای شما را با کمترین هزینه و سریع ترین زمان رفع کند؟
 • آیا این تعمیرگاه می تواند نیازهای شما برای تعمیر مناسب گیربکس را در همان لحظات ابتدایی به شما نشان دهد؟
 • آیا این تعمیرگاه می تواند برنامه ریزی های دقیق برای بهترین زمانبندی را نسبت به تعمیر گیربکس شما انجام دهد؟
 • آیا این تعمیرگاه می تواند تعمیر گیربکس را در مدت زمان تعیین شده به خوبی انجام دهد؟
 • آیا می توانید نسبت به تعمیر نهایی گیربکس خود اعتماد کامل داشته باشید؟

بیشتر بخوانید: تعمیر گیربکس اتوماتیک

جمع بندی

در این مقاله از مقالات گیربکس وان، به بررسی مدت زمان تعمیر گیربکس اتومات پرداختیم. گفتیم که این زمان تعمیر گیربکس اتوماتیک به عوامل مختلفی بستگی دارد که هر یک از این عوامل می توانند در افزایش و یا کاهش سرعت تعمیر گیربکس اتومات شما نقش داشته باشند.

تعمیرات گیربکس اتوماتیک بهتر است با در نظر داشتن تمام احتمالات از خرابی گیربکس گرفته تا دیگر بخش های موتور انجام شوند. به همین دلیل، تعمیر یک خودرو اتوماتیک همیشه اهمیت زیادی داشته است. یک تعمیرگاه گیربکس اتوماتیک به شما پیشنهادات تعمیر را کمترین هزینه و بیشترین سرعت خواهد داد؛ پس در انتخاب تعمیرگاه مورد نظر نهایت دقت را داشته باشید.

 

سوالات متداول

چرا بررسی زمان تعمیرات گیربکس اتوماتیک مهم است؟

بررسی زمان تعمیرات گیربکس اتومات به این دلیل مهم است که در طول زمان تعمیر، خودروی شما باید در تعمیرگاه مورد نظر قرار داشته باشد؛ در این زمان شما بدون خودرو باید سر کنید!

چرا گیربکس اتوماتیک خراب می شود؟

خرابی گیربکس اتوماتیک دلایل بسیار زیادی دارد؛ یکی از دلایل مهم آن نیز کیفیت پایین قطعات و همچنین عدم مراقبت کافی از گیربکس است.

آیا می توان از خرابی گیربکس اتومات جلوگیری کرد؟

بله؛ با بررسی های مختلفی که گیربکس وان انجام داده است، به این نتیجه رسیدیم که می توان با مراقبت های لازم و انجام سرویس های دوره ای، از خرابی زودرس گیربکس جلوگیری کرد.

مدت زمان تعمیر گیربکس اتومات چقدر است؟

معمولا تعمیرات گیربکس پس از بررسی های لازم و اطلاع از خرابی گیربکس اتومات شما انجام می شوند؛ این پروسه ممکن است چند ساعت الی چند روز زمان ببرد.

بهترین تعمیرگاه گیربکس اتوماتیک کجا قرار دارد؟

گیربکس وان به عنوان یک مرکز ارائه دهنده اطلاعات گیربکس اتومات، می تواند بهترین پیشنهادات را به شما ارائه دهد. برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید با ما تماس بگیرید.

  برچسب ها:

نوشته های مشابه