تقه زدن گیربکس اتوماتیک

پذیرش آنلاین خودرو

تقه زدن گیربکس اتوماتیک

صدای تقه زدن گیربکس اتوماتیک به چه دلیل است؟

تقه زدن گیربکس اتوماتیک بستگی به نوع گیربکس خودروی شما دارد که آیا گیربکس اتوماتیک دارید یا دستی؟ گیربکس می‌تواند در عملکرد عادی خود صداهای مختلفی ایجاد کند. صدای تقه زنی گیربکس بیشتر در گیربکس‌های دستی است. اما می‌تواند در گیربکس اتوماتیک نیز رخ دهد. گیربکس خودرو انرژی حاصل از موتور را می‌گیرد و آن را به چرخ ها منتقل می‌کند. بسته به تنظیم خودرو ممکن است دو محور سرعت ثابت (CV) داشته باشید که گیربکس را به چرخ‌های جلویی وصل می‌کند. یا یک درایو محرک ممکن است داشته باشید که از گیربکس به دیفرانسیل عقب می‌رود. گیربکس اتوماتیک و دستی همین کار را انجام می‌دهند. اما آنها به روش های کاملاً متفاوتی کار می کنند. گیربکس دستی توسط راننده انجام می‌شود و تنها برای سرعت بخشیدن دنده ها را باید تعویض کنید. در گیربکس اتوماتیک، انتقال در تنظیمات از پیش تعیین شده RPM به تنهایی تغییر می‌کند.

تقه زدن گیربکس اتوماتیک
دلایل تقه زدن گیربکس اتوماتیک

در گیربکس دستی و اتوماتیک برای عملکرد مناسب نیاز به روغن گیربکس دارند. اما روغن های گیربکس برای آنها متفاوت است. این صدا معمولاً نتیجه روغن گیربکس کم است. روغن گیربکس برای عملکرد مؤثر ضروری است. همچنین از اجزای مهم در گیربکس محافظت می‌کند. این سر و صدا در اثر هوای اضافی در خط انتقال شما ایجاد می‌شود. معمولاً وقتی رانندگان هنگام تعویض چرخ دنده‌ها می‌لغزند، متوجه این صدای نگران کننده می‌شوند. ممکن است به معنای پایین آمدن سطح روغن باشد و به گیربکس آسیب می‌رساند.

کم بودن روغن گیربکس

اگر روغن گیربکس شما کم باشد. صدای تقه زدن گیربکس اتوماتیک  را می‌شنوید. همچنین ممکن است صدایی دلهره آور باشد. صداهای گیربکس با دیگر گیربکس‌ها بسیار متفاوت است.

روغن گیربکس آلوده

باید روغن گیربکس به طور مرتب تعویض شود تا آلودگی و زباله‌ها از سیستم خارج شود. با گذشت زمان ذرات فلزی کوچک می‌توانند در روغن جمع شوند و آسیب برسانند.

منبع:وب سایت کوئرا

دسته بندی: گیربکس وان عیب یابی گیربکس اتوماتیک تقه زدن گیربکس اتوماتیک
آیا روغن گیربکس هم مثل روغن موتور نیاز به تعویض دارد؟

بلی. روغن گیربکس نیز همانند روغن موتور و سایر روغن‌های مورد استفاده در خودرو برای کیلومتر خاصی تولید و مورد استفاده قرار می‌گیرد، لذا نیازمند تعویض کامل می‌باشد.

 

سرویس‌های دوره‌ای گیربکس در چه زمانی انجام می‌پذیرد؟

سرویس‌های دوره‌ای بنا به توصیه کمپانی سازنده وابسته به کارکرد کیلومتر یا زمان باید صورت گیرد. تعویض روغن، فیلتر و سرویس‌ های دوره‌ ای گیربکس به موقع، رانندگی اصولی و آگاهی نسبی از عملکرد گیربکس، نقش مهمی در افزایش طول عمر قطعات گیربکس دارد. لازم به توضیح است زمان توصیه شده برای تعویض روغن و سرویس‌ های دوره‌ای گیربکس اتوماتیک بین 20000 کیلومتر تا 45000 کیلومتر می‌باشد. لازم به ذکر است یکی از عوامل تعیین زمان تعویض روغن و سرویس‌‌های دوره‌‌ای، شرایط رانندگی می‌باشد. برای مثال رانندگی در ترافیک باعث افزایش دمای روغن و کاهش عمر آن می‌شود. لذا توصیه ما به هموطنان تهرانی تعویض روغن گیربکس بین 30000کیلومتر تا 20000کیلومتر می‌باشد.

 

علت تقه زدن گیربکس چیست؟

 علت اصلی می‌تواند ناشی از ایراد برقی باشد. همچنین میزان نبودن فشار روغن گیربکس که ناشی از ایراد در ساعت می‌باشد. همچنین در بعضی موارد می‌تواند اشکال و یا پارگی در دسته موتورهای گیربکس باشد.

 

چرا گیربکس زوزه می‌کشد؟

 صدای زوزه معمولا از صدای فشار روغن و یا خرابی دنده‌ها، مجموعه دنده سیاره‌ای و دنده‌های دیفرانسیل می‌باشد.

 

علت گاز هرز خوردن گیربکس چیست؟

گاز هرز خوردن گیربکس به علت کمبود روغن، نرسیدن روغن کافی پشت کاسه کلاچ‌ها و فرسودگی و مستهلک شدن صفحه کلاچ‌ها می‌باشد.

 

خلاص شدن گیربکس به چه معناست؟

 در خلاص شدن گیربکس موارد زیر دخیل هستند. بریدن دنده اویل پمپ – خراب شدن توربین – هرز شدن پلوس – خالی بودن گیربکس از روغن و یا معیوب شدن چرخ دنده‌های داخل گیربکس

 

حالت اضطراری گیربکس در دنده 3 به چه معنایی می‌باشد؟

خودرو در یک دنده خاص مثل دنده 3 ( البته در بعضی خودروها تعداد دنده های خودرو بیشتر است نظیر هفت دنده و هشت دنده این عدد متفاوت است) یا حالت اضطراری قرار می‌گیرد تا خودرو به اولین تعمیرگاه گیربکس مراجعه کند.

 

علت گیر کردن دنده در حالت پارک چیست؟

 گیر کردن دنده در حالت پارک موارد زیر را شامل می‌شود. نبود برق در سیستم پارک یا خالی بود باطری خودرو – خرابی استاپ زیر پدال ترمز – شکستن اهرم تعویض دنده از داخل گیربکس و یا خرابی در سلکتور

 

لرزش خودرو هنگام حرکت ناشی از چیست؟

لرزش خودرو علت های زیر را شامل می‌شود: خرابی در دسته موتور – بکسواد کردن (هرز چرخیدن) صفحه کلاچ‌ها – خرابی پلوس

 

آیا گیربکس‌های هیبرید (هایبرید) هم نیاز به تعویض روغن دارند؟

 بلی. در خودرو‌های نظیر تویوتا پریوس، 75 هزار کیلومتر و در خودروهای نظیر هیوندای سوناتا، همان 45 هزار کیلومتر تعویض روغن انجام می‌گردد.

سرویس های دوره ای

گیربکس اتوماتیک نیز مانند سایر اجزای خودرو نیاز به بازدیدهای دوره‌ای دارد. سرویس‌های دوره‌ای بنا به توصیه کمپانی سازنده وابسته به کارکرد کیلومتر یا زمان باید صورت گیرد. تعویض روغن، فیلتر و سرویس‌‌های دوره‌‌ای گیربکس اتوماتیک به موقع، رانندگی اصولی و آگاهی نسبی از عملکرد گیربکس، نقش مهمی در افزایش طول عمر قطعات گیربکس دارد. زمان توصیه شده برای تعویض روغن و سرویس‌‌های دوره‌‌ای گیربکس اتوماتیک بین 20000 کیلومتر تا 60000 کیلومتر می‌باشد. لازم به ذکر است یکی از عوامل تعیین زمان تعویض روغن و سرویس‌‌های دوره‌‌ای، شرایط رانندگی می‌باشد.

برای مثال رانندگی در ترافیک باعث افزایش دمای روغن و کاهش عمر آن می‌شود. لذا توصیه ما به هموطنان تهرانی تعویض روغن گیربکس بین 20000 کیلومتر تا 30000 کیلومتر می‌باشد.

تقه زدن گیربکس اتوماتیک

امروزه توجه به كيفيت كالا از مهمترين وظايف شركت های توزيع كننده كالاست و خدمات پس از فروش ضامن حفظ اين كيفيت مي‌باشد. مجموعه گیربکس وان با توجه به اهميت اين موضوع بر خدمات برتر برای خانواده مشتريان خود تاكيد دارد. در همين راستا گیربکس وان وظيفه دارد در اسرع وقت، با دقت و مشتری مداری كه لازمه كار خدماتی است به مشتريان خود پاسخگو باشد. گیربکس وان با داشتن بيش از 25 نفر از مهندسين و متخصصين مجرب آرامش مشتريان را سرلوحه كار خود قرار داده و می‌كوشد همواره بهترين قطب خدمات رسان گیربکس اتوماتیک در ايران باشد.

گارانتی شرایط گارانتی

خودرو و قطعات شامل گارانتی گیربکس وان می‌بايست دارای شرايط زير باشد:

  • عدم وجود آثار ضربه، ضایعه فیزیکی و سوختگی قابل مشاهده در قطعه
  • قرار داشتن در محدوده زمانی گارانتی
  • در صورت دارا بودن شماره سريال و عدم مخدوش بودن آن
  • عدم وجود آثار دستکاری بر روی قطعه

لطفا فاکتور مربوط به خرید دستگاه خود را ( تاریخ خرید و مهر فروشگاه) پیش از آنکه خدمات گارانتی اجرایی شود، فراهم آورید.

 

هزینه ها هزینه ها

مسئولیت، کلیه‌ی هزینه‌های مربوط به ارسال کالا به مرکز گارانتی، خدمات و برگشت آن به عهده مشتری می‌باشد.

تقه زدن گیربکس اتوماتیک

راهنمای تعمیر گیربکس اتوماتیک

عنوان کاتالوگ کاتالوگ
ZF – Automatic transmission دریافت
BENZ – Automatic transmission دریافت
PDK – Automatic transmission دریافت
GM – Automatic transmission دریافت
AISIN – Automatic transmission دریافت
AL4 – Automatic transmission دریافت

تماس با ما : در صورت مشاوره و پذیرش با شماره های زیر تماس حاصل فرمائید، بی صبرانه منتظر شنیدن صدای گرم شما هستیم.

مشاوره رایگان ( دفتر مرکزی ) : 02144193572 – 02144192705

Email: info@gearboxone.com

تماس با ما

🔻شعبه مرکزی:

تهران، جاده مخصوص کرج، بلوار ایران خودرو جنوبی، خیابان زامیاد، خیابان گل‌ها، پلاک 32