12 خرداد 1400 دسته بندی: اخبار

نیسان توصیه می‌کند که آب بنوشید و رانندگی کنید!

تقریبا دو/سوم رانندگان قادر به تشخیص علائم کم آبی بدن خود نیستند و عموما دارای سرگیجه، سردرد، خشکی دهان و خستگی هستند که زمان واکنش آنان را بیشتر می‌کند. مصرف آب بیشتر می‌تواند به حل این مسئله کمک کند.

آیا شما هنگامی که تشنه بوده‌اید رانندگی کرده‌اید؟، اگر چنین کاری انجام داده‌اید، خوب است بدانید که این موضوع بر روی قضاوت و رانندگی شما تاثیرگذار خواهد بود. در این خصوص کمپانی خودروسازی نیسان می‌گوید که تاثیرات رانندگی در حالت “مستی” برای همه آشکار است، اما تحقیقات نسبتا کمی پیرامون این موضوع شده است که کم آبی بدن می‌تواند در رانندگی افراد تاثیرگذار باشد.
مطالعات در سال 2015 میلادی که توسط موسسه هیدراسیون اروپا تامین شده و توسط دانشگاه لفبورو در بریتانیا انجام شده است، نشان می‌دهد رانندگانی که تنها یک جرعه آب در طول 1 ساعت مصرف می‌کنند، بیش از 2 برابر اشتباهات بیشتری نسبت به رانندگانی دارند که به طور مناسب آب می‌نوشند. افرادی که دچار کمبود ویتامین هستند نیز تعداد مشابهی اشتباهات رانندگی دارند، همانطور کسانی که در معرض نوشیدنی‌های الکلی قرار دارند.

نیسان در ادامه افزود، تقریبا دو/سوم رانندگان قادر به تشخیص علائم کم آبی بدن خود نیستند و عموما دارای سرگیجه، سردرد، خشکی دهان و خستگی هستند که زمان واکنش آنان را بیشتر می‌کند. مصرف آب بیشتر می‌تواند به حل این مسئله کمک کند. مطالعات در سال 2013 میلادی توسط دو دانشگاه هم نشان می‌دهد افرادی که قبل از انجام فعالیت‌های ذهنی آب مصرف کرده‌اند، میزان واکنش آنان 14 درصد سریع‌تر از افرادی بوده است که هیچگونه مصرف آبی نداشته‌اند.
به منظور کمک به این مسئله، نیسان با نام تجاری هلندی Droog وارد یک همکاری مشترک شده است تا پوشش‌های پیشرفته برای صندلی‌های نیسان جوک تحت عنوان Soak طراحی کند تا با آن بتواند کم آبی بدن راننده اتومبیل را تشخیص دهد. علاوه بر صندلی‌ها، بر روی غربیلک فرمان اتومبیل هم از روکش‌های مذکور استفاده شده است تا میزان آب بدن راننده را تشخیص دهد. کاربرد این روکش‌ها نیز بسیار ساده است، زیرا هنگامی که لباس و بدن شما خشک شود و یا پوست دست شما به دلیل تاخیر عروق خشک شود، این روکش از رنگ آبی به رنگ زرد در آمده و به راننده هشدار می‌دهد که نیاز به آب بیشتر دارد.
در پایان شاید به نظر نرسد که شرکت خودروسازی نیسان تصمیم به استفاده از این روکش به صورت گسترده بر روی محصولات خود داشته باشد، اما این موضوع می‌تواند به رانندگان یادآوری کند که هنگام رانندگی نیاز به خوردن آب کافی دارید.

    برچسب ها:

نوشته های مشابه